Festiwal.

OSZCZĘDZASZ 24,01 ZŁ

okładka

Festiwal.

30% taniej
Inpost Paczkomaty 24/712,99 zł
Kurier Inpost12,99 zł
Kurier FedEx13,99 zł
ORLEN paczka8,99 zł
Odbiór osobisty0 zł

Przy płatności za pobraniem do ceny wysyłki należy doliczyć5,00 zł

Wysyłka zagraniczna

Dostępność: 24h

OPIS

Jacek Świdziński powraca z nowym komiksem!
 
Niewiele było w historii Polski Ludowej tak wielkich ekscesów jak Festiwal Młodzieży w 1955 roku. Na fali tego święta na moment uchyliła się szczelina na świat, który z impetem wdarł się na ulice Warszawy i wymknął spod kontroli rządzących, języki się ze sobą zmieszały, a każdy chciał zobaczyć inny kolor skóry czy powąchać zagraniczne perfumy.
 
Wezwania do festiwalowego współzawodnictwa pracy, fasady udekorowane antywojennymi hasłami, nieustające propagandowe nawoływanie skontrastowane z jazzem, tętnem afrykańskich bębnów, różnorodnością strojów i swobodą obyczajów napędzały szał tego czasu. Na jego peryferiach nadal jednak stały ruiny, snuły się szeptem rozmowy, płynęły donosy, a artyści szukali nowego języka do wyrażenia tego, co czuli.
 
W swoim nowym komiksie Jacek Świdziński, autor m.in. „Zdarzenia. 1908” czy „Powstania – filmu narodowego”, tworzy pełen ruchu i rytmu pejzaż lata 1955 roku. Wypełnia go marszowy krok, gwar baru czy gonitwa między starymi kamienicami. Świst pocisku, trzask migawki, szelest gazety i skrzek mikrofonu – wszystko to zostało podkreślone formami i kolorami nadającymi narracji szczególną muzyczność.
 
Niezwykła forma „Festiwalu” pozwala poczuć rozdźwięk między tym, co widoczne, a co może zostać zobaczone i tym, co słyszalne, a co może zostać usłyszane. To komiks o odczuwaniu świata na moment przed eksplozją, nawet jeśli nikt z początku nie zauważy, że do niej doszło. 

DODATKOWE INFORMACJE

  • Format:132x185 mm
  • Liczba stron:402
  • Oprawa:miękka
  • ISBN-13:9788367360357
  • Data wydania:24 maj 2023
  • Numer katalogowy:560842

PRODUKT NALEŻY DO KATEGORII

ZOBACZ PRZYKŁADOWE PLANSZE

przykładowa plansza
przykładowa plansza
przykładowa plansza
przykładowa plansza

RECENZJEjak działają recenzje?

kolejny gniot

Po Zdarzeniu 1908 autor powraca z kolejnym gniotem nie nadającym się do druku :( Szkoda, że nikt tego nie weryfikuje tylko bierze jak leci.

Autor: Kamil Data: 20.04.2023
Tylko drzew szkoda...

Czytasz "niezwykła forma", widzisz że brakuje przykładowych plansz i już wiesz że będzie "dobrze"! :D :D :D

Autor: Opowiadacz obrazem Data: 20.04.2023
Recenzje

Zachęcamy jednak do recenzowania tytułów które się przeczytało. Ocenianie tytułu po samym opisie i okładce jest dosyć płytkie. Inni wydawcy jak na przykład Egmont również nie zawsze publikują przykładowe plansze albo robią to dużo później po ogłoszeniu tytułu. Poprzednie komiksy autora posiadają przykładowe plansze więc sugerowanie że w tym przypadku są one celowo nie dodane jest nie na miejscu.

Autor: Gildia.pl Data: 21.04.2023
CEGIEŁKA SOCREALIZMU

No i wziął Świdziński i zrobił kolejny komiks. Kolejną cegiełkę i kolejną dekonstrukcję jakiegoś polskiego mitu. Rozliczeniowy to komiks? A może bardziej po prostu pejzaż tamtych lat, w którym odbija się też nasza dzisiejsza rzeczywistość? Jakkolwiek by na to nie patrzeć, znów zrobił świetną powieść graficzną, która coś w czytelniku rusza i potrafi zafascynować. Coś, co czyta się jednym tchem i docenia ogrom roboty, jaką wykonał Świdziński by ożywić tamte lata i tamte wydarzenia na stronach tego albumu.

Autor: Michał Data: 07.06.2023
ale to jest słabe

Nie, nie, nie...

Autor: :( Data: 26.07.2023
strata pieniędzy

Straszna szmira. Nie polecam, pieniądze wyrzucone w błoto

Autor: Ola Data: 19.08.2023
Jeśli jest klient, to czemu nie?

Ja osobiście uważam, że jeśli ma się pomysł, ale nie umie rysować, to po to są rysownicy. Można ewentualnie wydać zwykłą książkę, ale jak to mówią: każda potwora znajdzie amatora. Także i Świdziński;)

Autor: Łukasz Wójcicki Data: 13.09.2023
Bardzo dobry komiks

Tylko że to powyżej to są subiektywne opinie czy ktoś potrafi rysować czy nie. Komiks to nie tylko Alex Ross. Właśnie o to chodzi że każdy ma swój styl i może tworzyć komiksy jakie chce i w jakim stylu. Autor nie musi się wszystkich po kolei pytać czy mu się podoba czy nie. Nikt nikomu nie każde tego lubić nawet... ale oczywiście zawsze pod takimi tytułami zlatują się miłośnicy cenzury (Szkoda, że nikt tego nie weryfikuje tylko bierze jak leci.) i pseudoekolodzy (Tylko drzew szkoda...). Tacy ludzie nawet nie potrafią nawet odnieść się w żaden sposób do samego komiksu tylko wystawiają oceny przed premierą (!) i kiedy jeszcze nie było nawet przykładowych plansz (!!). Na pewno ich opinia jest przemyślana.. Sam tytuł jest na pewno niezwykłą lekturą, faktycznie komiksowych zelotów kreska odrzuci pewnie ale jak bym zachęcał do dania szansy temu tytułowi - do chociaż wypożyczenia z biblioteki jeśli ktoś nie jest wciąż zdecydowany na zakup.

Autor: Mario Data: 14.09.2023
Nie polecam

Jak ktoś lubi tego typu "sztukę" i patyczaki to pewnie mu się spodoba. Ta forma mnie nie przekonuje dlatego NIE POLECAM!

Autor: Marcin Zakrzewski Data: 05.12.2023
Wspaniały

Jacek "kupił mnie" bez reszty "Powstaniem". Jego inne twórczości podobały mi się, aczkolwiek to właśnie Powstanie trafiło w me serduszko w sam środek. Festiwal jest czymś jeszcze innym, niż pozostałe jego dzieła. Ma kilka motywów przewodnich oraz stałych bohaterów, ale bardziej skupia się na pokazaniu ogółu tytułowego wydarzenia. I robi to w niesamowity, niezwykle sugestywny sposób. Kreska Jacka jest specyficzna, bez dwóch zdań. Nie wiem, jak on to robi, ale kiedy dałem się wciągnąć, to wyobraźnia zapracowała na najwyższych obrotach i widziałem, słyszałem wszystko to, co się tam dzieje. A klimat jest niepowtarzalny! Paszport Polityki przyznany w pełni zasłużenie. gratuluję!

Autor: Bartosz Bednarczuk Data: 17.01.2024
Nie warto.

Nie trafił do mnie. Ogólnie fatalny rysunkowo i słaby scenariuszowo. Kiepska reklama polskiego komiksu.

Autor: DRE Data: 19.01.2024
Warto

Bardzo trafił do mnie. Ogólnie intrygujący rysunkowo i dobry scenariusz. Bardzo dobra reklama polskiego komiksu.

Autor: Doktor Data: 19.01.2024
Tragedia

Ani to dobre rysunkowo, bo tu patykowe ludziki chodzą po pustej planszy, ani scenariuszowo.

Autor: Cpp Data: 17.02.2024
Nie moje gusta!

Nie podeszło mi to dzieło komiksowe, chyba głownie ze względu na rysunki. Szanuję minimalizm ale nie wszędzie on się nadaje. Szkoda tylko że tego typu komiksy reklamuje się za granicą, a potem się ludzie dziwią, że nie chcą wydawać polskich komiksów skoro pokazują się taki komiks i rysunki jako jedne z najlepszych.

Autor: Karol N. Data: 21.02.2024
Nie najlepszy

Nie jest to mój ulubiony Świdziński ale i tak jest to kawał porządnego komiksu. Ale niektóre z powyższych zarzutów są śmieszne i niestety świadczą o tym że ktoś przeczytał raczej tylko 4 przykładowe strony a nie sam komiks. Gdzie ma pasować minimalizm jak nie w w takim komiksie właśnie? I rzucanie jeszcze takimi tanimi i pustymi hasłami. Kto promuje ten komiks za granicą i kto robi to mówiąc że to najlepsze rysunki? Kto nie chce wydawać Polaków? Rzucanie takimi pustymi hasałami jest strasznie słabe i w sumie nawet nie na temat bo nie ma to związku z tym czy komiks jest dobry czy nie. A według mnie jest, idealnie nawiązuje właśnie formą do tematu który porusza.

Autor: Grecon  Data: 21.02.2024
Świetne i oryginalne

Super historia i ukazanie społeczeństwa w tamtych zapomnianych czasach. Autor w swoim charakterystycznym stylu z humorem przenosi w ciemne czasy gdzie chwilowo ludzie mogli dotknąć reszty świata. Jak ktoś lubi styl Świdzińskiego to pozycja obowiązkowa!

Autor: Marcin  Data: 19.03.2024

DOSTAWA

DARMOWA dostawa powyżej 299 zł!

Realizacja dostaw poprzez:

  • ups
  • paczkomaty
  • ruch
  • poczta

OPINIE

Nasza strona używa plików cookies, w celu ułatwienia Ci zakupów. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności

© 2006-2024 Gildia Internet Services Sp. z o.o. and 2017-2024 Prószyński Media Sp z o.o. PgSearcher