Serwis używa cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności (zamknij)
Człowiek w teatrze życia codziennego

Ervin Goffman. Człowiek w teatrze życia codziennego.

Autor:
Wydawnictwo: KR
To wydanie nie jest już dostępne. Dostępne edycje:
  • Człowiek w teatrze życia codziennego

    Człowiek w teatrze życia codziennego

    Dostępność: 1-2 dni
    Cena: 40,80 zł  48,00

    Erving Goffman (1922-1982) zalicza się do niekonwencjonalnych klasyków amerykańskiej socjologii. Mniej zainteresowany teoriami systemów i badaniami ilościowymi, preferował obserwację uczestniczącą. Najbardziej znane jego dzieło "Człowiek w teatrze życia codziennego" (1959) należy do światowego kanonu badań socjologicznych. Jest w tej książce tyleż frapujących szczegółów co metodycznych analiz, służących także opisowi obyczajowości. Na podstawie przeróżnych źródeł - od anonsów reklamowych po podręczniki dobrego wychowania - autor rozważa "teatralny" charakter ludzkich zachowań społecznych...


Opis:

Autor, sięgając po metaforę spektaklu teatralnego, opisuje w jaki sposób każde indywiduum ludzkie w swym kontakcie z drugą osobą próbuje się jej “przedstawić”, jakich środków i technik społecznych używa w celu wywarcia zamierzonego wrażenia, w jakiej formie buduje ów specyficzny spektakl, którego autorem, aktorem i reżyserem jest ono samo.


Dodatkowe informacje:

Tytuł oryginalny: The Presentation of Self in Everyday Life
Liczba stron: 286
Format: 125 x 195 mm
Oprawa: miękka
ISBN: 83-86989-77-7
Data wydania: 2000

Produkt należy do kategorii:


Polecamy również:

Dodaj recenzję produktu:

Dopuszczalne tagi to <i> i <b>

Komentarze użytkowników:

Autor: goldentabscom

15 grudnia 2017

FHsBZeumpPgSf

jVBvgk https://goldentabs.com/