Serwis używa cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności (zamknij)
Strasznie głośno, niesamowicie blisko

Jonathan Safran Foer. Strasznie głośno, niesamowicie blisko.

Autor:
Wydawnictwo: W.A.B.
Seria wydawnicza: Don Kichot i Sancho Pansa
To wydanie nie jest już dostępne. Dostępne edycje:
 • Strasznie blisko, niesamowicie głośno

  Strasznie blisko, niesamowicie głośno

  Dostępność: 1-2 dni
  Cena: 33,90 zł  39,99

  Nowe wydanie głośnej powieści!

  Dziewięcioletni Oskar Schell wyrusza na tajną misję, która zabierze go w podróż przez pięć dzielnic Nowego Jorku. Jego celem jest znalezienie zamka pasującego do tajemniczego klucza, który należał do jego ojca, zmarłego w World Trade Center rankiem 11 września 2001. To z pozoru niemożliwe do wykonania zadanie i kontakt

  z ocalałymi z tamtych wydarzeń ludźmi stanie się dla Oskara niezwykłym, pełnym emocji, często zabawnym, a wreszcie uzdrawiającym doświadczeniem.

  Na podstawie powieści nakręcono głośny film z Tomem Hanksem i Sandrą...


Opis:

Strasznie głośno, niesamowicie blisko to druga powieść młodego nowojorskiego autora Jonathana Safrana Foera. Jego bestsellerowy debiut, Wszystko jest iluminacją, okrzyknięto międzynarodowym wydarzeniem literackim, doczekał się kilkunastu przekładów oraz adaptacji filmowej w reżyserii Lieva Schreibera. W roli głównej wystąpił Elijah Wood.

W nowej książce Foer z humorem, subtelnością i charakterystyczną dla siebie wyobraźnią podejmuje temat jednego z najbardziej traumatycznych wydarzeń w amerykańskiej historii ostatnich lat, ataku na World Trade Centre.

Oskar Schell jest wynalazcą, frankofilem, muzykiem, aktorem szekspirowskim, jubilerem i pacyfistą. Ma dziewięć lat i tajną misję. Przemierza ulice Nowego Jorku w poszukiwaniu zamka pasującego do tajemniczego klucza, który Oskar znalazł w rzeczach zmarłego podczas ataku na WTC ojca, w kopercie z napisem ?Black?. Chłopiec postanawia odnaleźć wszystkie osoby o tym nazwisku. Podczas swojej podróży poznaje wielu ekscentrycznych nowojorczyków, zaprzyjaźnia się m.in. ze stuletnim korespondentem wojennym oraz kobietą przewodnikiem, która nigdy nie opuszcza Empire State Building.

Strasznie głośno, niesamowicie blisko błyskawicznie po premierze w Stanach Zjednoczonych trafiło na listy bestsellerów. Wydawnictwa z kilkunastu krajów nabyły prawa do przekładu.


Dodatkowe informacje:

Tłumaczenie: Zbigniew Batko
Miejsce wydania: Warszawa
Tytuł oryginalny: Extremely Loud & Incredibly Close
Wydawca oryginalny: 2006
Liczba stron: 488
Format: 125 x 195 mm
Oprawa: miękka
ISBN: 83-7414-250-2
Data wydania: styczeń 2007

Produkt należy do kategorii:


Polecamy również:

Dodaj recenzję produktu:

Dopuszczalne tagi to <i> i <b>